Світовий досвід імунізації проти поліомієліту

Світовий досвід імунізації проти поліомієліту

Незважаючи на сертифікацію ВООЗ Європейського регіону, як території вільної від поліомієліту, щеплення проти поліомієліту є обов‘язковими у всіх країнах ЄС.

Деякі країни використовують тільки інактивовану вакцину (ІПВ) (Фінляндія, Франція, Нідерланди, Швеція, Люксембург, Австрія, Бельгія, Данія, Німеччина, Ірландія, з початку 2005 року - Словакія).

Вакцинація живою поліомієлітною вакциною (ОПВ) проводиться у Греції, Португалії, Іспанії та Англії. В Італії перші 2 вакцинації здійснюються ІПВ з наступним переходом на імунізацію ОПВ.

Перша вакцинація у більшості країн проводиться у віці 2 місяці, що пояснюється використанням комбінованих вакцин. У Фінляндії перша доза ІПВ вводиться у віці 6 місяців. Інтервали між дозами первинного курсу в різних країнах коливаються між 4 і 6 тижнями. Перша ревакцинація проводять у віці 5-6 років в Австрії, Бельгії, Франції, Данії, Люксембурзі і Швеції. Найбільша кількість доз вакцини вводиться у Франції (7 доз ІПВ). В Австрії, Фінляндії та Нідерландах календарями щепелень передбачено введення 6 доз ІПВ. В Фінляндії та у Франції кожні 10 років проводиться ревакцинація дорослих та у випадках виїзду за кордон в ендемічні на поліомієліт регіони.