У кожному українському селі повинна бути школа-дев'ятирічка

У кожному українському селі повинна бути школа-дев'ятирічка

Так вважає міністр науки та освіти Станіслав Ніколаєнко, про що він повідомив у Верховній Раді в ході парламентських слухань "Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їхнього вирішення".

За останні 5 років, за словами міністра, було закрито 650 сільських шкіл, тільки цього року - 70. Як відзначає Ніколаєнко, закриваються школи з тієї причини, що туди немає кому йти, зокрема, дуже мало першокласників.

В той же час, Ніколаєнко відзначає, що уряд впровадить експеримент у поліських школах, який передбачає, що невелике число вчителів за високу плату буде вчити дітей у селі. Крім того, міністр відзначив, що ще цього року уряд планує надати 300 автобусів у сільську місцевість, а також обладнати 600 комп'ютерних класів.

Ніколаєнко оголосив, що в проекті бюджету на 2006 рік планується на ремонт сільських шкіл виділити 150 млн. грн., на державну програму інформатизації сільських шкіл - близько 180 млн. грн. Остання передбачає відкриття електронних бібліотек і підведення мережі Інтернет у сільські школи. Ще 85 млн.грн. планується видати на дотації школам-інтернатам, частина яких перебуває в сільській місцевості.

//osvita.org.ua/