Подарунок Синевиру

Подарунок Синевиру

Капітально відремонтовані дитячий дошкільний заклад та амбулаторію загальної практики-сімейної медицини відкрив у с.Синевир Міжгірського району, що на Закарпатті, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, який перебував тут з робочою поїздкою. Про це сьогодні, 26 грудня, власкорові ЗІКу повідомили із управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА. У Синевирському дитсадку відтепер діє друга група. Досі перший поверх цього закладу здавали під аптеку та спортзал. «Умови для дитсадка були мало сказати неприйнятними, – розповідає голова Міжгірської райдержадміністрації Іван Роман. – Тим паче, що тут протягом 20 років не робився капремонт. У селі близько 5 тисяч жителів, понад 300 дошкільнят. Однак до дитсадка ходило не більше десятка дітей, бо більшість батьків не хотіли віддавати малечу у такі умови. Ми ж зробили усе можливе, аби у Синевирі функціонував нормальний дошкільний заклад». На капітальний ремонт із районного і сільського бюджетів було виділено 128 тисяч гривень – проведено капремонт внутрішніх приміщень, системи опалення, встановлено новий котел, закуплено меблі. Голова облради Михайло Кічковський та народний депутат Василь Петьовка подарували закладу морозильну камеру та пральну машинку-автомат.

У Синевирській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини протягом цього року тривав капремонт, на що було виділено 100 тис. грн. Від обласної влади амбулаторія отримала меблі, медінвентар та постільну білизну.

За словами Мирослава Повханича, що завідує Синевирською амбулаторією уже 35 років, капремонт в амбулаторії не проводився понад два десятиліття. А тепер тут повністю відремонтовано приміщення, є опалення, освітлення, санвузли. Заклад розрахований на 75 відвідувань у зміну. Є філія швидкої допомоги, що працює у нічний час, вихідні та святкові дні. Володимир Гоблик привіз амбулаторії подарунок – сертифікат на санітарний автомобіль.

Управління охорони здоров’я ОДА цьогоріч відкрило 5 новозбудованих амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, зокрема в Ужгородському, Іршавському, Хустському районах. Торік за кошти обласного бюджету для амбулаторій загальної практики-сімейної медицини придбано обладнання, медавтомобілів на загальну суму понад 1,3 мільйона гривень. Цього року за рахунок обласного бюджету придбано стоматологічні установки, установки біологічної очистки стічних вод, комп’ютери в комплекті, ультразвуковий сканер, комплект медобладнання для сільських лікарських амбулаторій, електрокардіографи тощо. Протягом цього року за кошти обласного бюджету для сільської медицини було придбано 17 санітарних автомобілів на загальну суму 1 мільйон гривень.