У столиці проведуть профілактику захворювань на грип

У столиці проведуть профілактику захворювань на грип

Київський міський голова Леонід Черновецький підписав розпорядження «Про організацію профілактичних заходів щодо захисту населення Києва від захворювань на грип, пташиний грип та інших гострих респіраторних захворювань». Як повідомили в Головному управлінні охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА, метою розпорядження є забезпечення своєчасного проведення організаційних заходів щодо попередження росту захворювань на грип, пташиний грип та інших гострих респіраторних захворювань у столиці.

Головному управлінню охорони здоров’я та медичного забезпечення доручено провести підготовку лікувально-профілактичних закладів столиці до роботи в умовах епідемічного підйому захворюваності на грип та інші ГРВІ. У тому числі передбачити додаткову кількість ліжок для госпіталізації хворих.

Також буде забезпечено проведення щеплень проти грипу людей, які проживають у будинках для осіб похилого віку та інтернатах, дітей шкіл-інтернатів для сиріт та малозахищених, дітей дитячих будинків і притулків для неповнолітніх, а також персоналу цих установ. Щеплення проводитимуться за рахунок асигнувань з міського бюджету на виконання комплексної програми «Здоров’я киян». Таким чином планується вакцинувати 5 тисяч 197 осіб.

Київська міська санітарно-епідеміологічна станція проводитиме постійний моніторинг за циркуляцією вірусів і за темпами поширення захворюваності, а при ускладненні ситуації з грипу та ГРВІ клопотатиметься про припинення навчального процесу у школах міста.

Буде посилено і ветеринарний контроль за птахогосподарством та Київським зоологічним парком. Планується провести профілактичні щеплення працівникам зоологічного парку та ВАТ «Птахофабрика «Київська» у передепідеміологічний період.