Черновецький закликав киян не бути байдужими до долі дітей вулиці

 Черновецький закликав киян не бути байдужими до долі дітей вулиці

1 грудня Київський міський голова Леонід Черновецький взяв участь у рейді з виявлення безпритульних дітей на столичних вулицях. Біля приміського залізничного вокзалу учасники рейду зустріли двох підлітків, долею яких батьки, схоже, не надто переймалися. .

Луценко Діма, 14 років. Живе у селі Тарасівка Броварського району з бабусею, батько пив, з матір’ю розлучився. Мати теж п’є, тому хлопець жити вдома не хоче. З його слів, у Київ приїхав у пошуках друга.

Разбєгаєв Саша, 14 років. Живе у м. Ніжин Чернігівської області, де він і його мати, яка працює у Києві на ринку, знімає квартиру. Батька немає. З його слів, приїхав до мами взяти грошей. Обидва підлітка школу відвідують нерегулярно.

Київський міський голова доручив взяти обох дітей під опіку столичної влади та стежити за їх подальшою долею.

Крім того, Леонід Черновецький закликав киян не бути байдужими до долі дітей вулиці.

«Проблема цих дітей у тому, що у більшості випадків їх не можна повернути у родину, оскільки їх там не чекають. Батьки п’ють, або вживають наркотики. Тому у столиці таким дітям надають у спеціально створених центрах комплексну допомогу, після чого для них шукають родину, де вони почуватимуть себе комфортно. Якщо ви бачите безпритульну дитину, зателефонуйте 0-51 і повідомте про це. Столичні служби негайно виїдуть на місце і нададуть дитині допомогу, врятувавши її таким чином від наркотиків та криміналу», - сказав Леонід Черновецький.

«Протягом 2008 року у Києві було проведено 259 профілактичних рейдів, в результаті яких виявлено 419 безпритульних дітей», - зазначив столичний голова. Крім того, за словами мера, столична влада постійно співпрацює з громадськими та благодійними організаціями, які допомагають дітям повернутись до нормального життя.

Нагадаємо, Служба у справах дітей при КМДА разом з міліцією у справах дітей з 2006 року щоденно проводить рейди «Діти вулиці». Основними завданнями рейдів є патрулювання місць можливого перебування дітей на вулиці з метою надання їм допомоги, контроль перебування дітей в комп’ютерних клубах та гральних залах під час занять та у нічний час, відвідання неблагополучних родин, перевірка умов проживання дітей в таких родинах. Так, протягом 2007 року через міський притулок пройшло 864 дитини, а за поточний період 2008 року – 353. У комп’ютерних клубах та ігрових залах за 2007 рік було виявлено 524 дитини, в 2008 – 211 дітей, при тому, що за 3 роки кількість комп’ютерних клубів скоротилась в 4 рази до 80. Крім того, в 2007 році було проведено обстеження 2006 неблагополучних родин, 205 батьків були позбавлені батьківських прав на 174 дитини У 2008 році вже проведено 2119 обстежень, за результатами яких позбавлені батьківських прав 104 особи на 87 дітей.