Bідбувся Всеукраїнський Форум усиновлювачів

Автор
Bідбувся Всеукраїнський Форум усиновлювачів

27 вересня 2008 року в Києві відбувся Всеукраїнський Форум усиновлювачів. Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко зазначив, що проведення Всеукраїнського форуму усиновлювачів – це найкращий доказ змін, які відбулися в сфері захисту прав дитини.

«В залі присутні 200 батьків і 250 дітей, які визначають себе щасливими, і представляють 35 тисяч дітей, які усиновлені громадянами України, майже 64 тисяч дітей, які виховуються родичами під опікою та понад 6 тисяч дітей, що виховуються прийомними батьками та батьками-вихователями», - зазначив Міністр Юрій Павленко.

Матеріали до виступу Міністра України

у справах сім’ї, молоді та спорту

Павленка Ю.О.

на Всеукраїнському Форумі усиновлювачів

27.11.2008р.

Шановний пане Президент!

Шановні учасники Всеукраїнського форуму усиновлювачів!

Впродовж трьох останніх років Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту цілеспрямовано працює над реформуванням системи опіки і піклування над дітьми. Перш за все це розвиток сімейних форм виховання: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

На першій нараді „З любов’ю та турботою до дітей”, три роки назад, ми говорили про чіткі ознаки кризи в питаннях захисту прав дитини.

Ви, шановний Вікторе Андрійовичу, визначили - треба починати діяти, найперше з питань захисту дітей, що втратили рідну родину.

У 2008 році щодня в Україні влаштовується в сім’ї більше дітей, ніж втрачають батьківську опіку.

Реформування системи захисту прав дитини, як і будь-які зміни у свідомості людей, відбуваються важко, перш за все, з двох основних причин: психологічної і організаційної.

В суспільстві, на жаль, довгий час панували два стереотипи виховання дітей: свою власну дитину мушу забезпечити всім можливим, а дитина, яка втратила сім’ю, повинна бути задоволена тим, що живе у закладі. Сповідування цих подвійних стандартів державним службовцем, педагогом, журналістом особливо небезпечні.

З метою подолання саме цього упередженого ставлення до дітей, що втратили батьків, 2008 рік Указом Президента оголошено роком підтримки національного усиновлення та розвитку сімейних форм виховання.

Ми впевнені, що крім урядових рішень, статистичних звітів, аналізу ефективності діяльності, надзвичайно важливе значення має формування громадської думки щодо ставлення до дітей та готовності забезпечити їх захист дорослими.

На виконання доручення Президента України та в межах підготовки до Всеукраїнського форуму усиновлювачів Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту провело вивчення громадської думки „Усиновлення: чи готові дорослі реалізувати потреби дітей”.

Громадяни України мають високу готовність допомагати дітям. 34% висловлюють готовність виховувати таких дітей у власних родинах. Для порівняння: у 2006 році таку готовність засвідчували 19% українських сімей. Більше половини громадян готові допомагати таким дітям матеріально, об’єднуватися у громадські організації та допомагати випускникам інтернатних закладів адаптуватися у суспільстві.