Профілактичні рейди «Діти вулиці»

Профілактичні рейди «Діти вулиці»

Віталій Журавський разом із спеціалістами Служби у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей перевірив всі можливі місця перебування безпритульних та бездоглядних дітей на вулиці у Печерському районі

Заступник голови КМДА Віталій Журавський взяв участь у профілактичному рейді з виявлення на столичних вулицях безпритульних дітей «Діти вулиці». Нагадаємо, що Київський міський голова доручив Службі у справах дітей долучити до профілактичних рейдів керівництво міста. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

«Необхідно долучити керівництво міста, зокрема моїх заступників, голів районів до рейдів Служби у справах дітей. Для мене важливо переконатися, що подібні заходи проводяться максимально ефективно», – заявив Леонід Черновецький під час розширеного засідання Колегії КМДА 10 жовтня 2008 року.

Віталій Журавський разом із спеціалістами Служби у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей перевірив всі можливі місця перебування безпритульних та бездоглядних дітей на вулиці у Печерському районі.

«Службою у справах дітей спільно з кримінальною міліцією у справах дітей з кінця 2006 року систематично проводяться цілодобові профілактичні рейди «Діти вулиці». Головна мета цих рейдів – знайти дітей, які з якихось причин втекли з дому і опинилися безпритульними або тих, хто пропускає шкільні заняття і замість того сидить у комп’ютерному клубі. За підсумками рейдів спеціалісти Служби у справах дітей або повертають виявлених дітей у сім’ю, або влаштовують до притулків. Якщо дитину виявили в учбовий час – її повертають до школи. При необхідності діти отримують кваліфіковану медичну, психологічну допомогу. Також я хочу звернутися до всіх киян та гостей столиці – якщо ви побачили безпритульних дітей, наприклад на станції метрополітену, або якщо ви побачили дорослу людину, яка жебракує, тримаючи біля себе дитину – негайно зателефонуйте до Служби у справах дітей (т. 484-05-25) або до міліції та повідомте про місце знаходження дитини», – наголосив Віталій Журавський.

Протягом 2008 року проведено 259 профілактичних рейдів «Діти вулиці» (в 2007р. – 331 рейд), у ході яких виявлено 419 дітей (в 2007р. - 881 дитина). Так, 36% від загальної чисельності виявлених у цьому році дітей було влаштовано до притулку та медичних закладів, а з рештою проведено відповідну профілактичну роботу та повернуто в сім’ї.

Поряд з цим, у ході рейдів проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання неблагополучних сімей. Протягом 9 місяців 2008 року було здійснено 1397 виїздів у такі сім’ї та 390 батьків було попереджено про відповідальність за невиконання своїх обов’язків. Проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з 164 дітьми, ініційовано 43 притягнення батьків до відповідальності.