Засідання Координаційної ради щодо стану паліативної та хоспісної допомоги в Україні
- Автор
- Дата публикации
20 листопада (четвер) 2008 року з 13:00 до 15:00 відбудеться засідання Координаційної Ради з паліативної та хоспісної допомоги МОЗ України за участі заступника Міністра охорони здоров'я України З.М.Митника та д-ра Френка Феріса - директора Інституту паліативної медицини (Сан-Дієго, США).
Організатори заходу - Міністерство охорони здоров'я України, Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів, Всеукраїнська Асоціація паліативної допомоги.
На засіданні буде висвітлено сучасний стан з надання паліативної допомоги невиліковно хворим особам в Україні та поінформовано про стан розгляду Урядом України Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги до 2014 року, розроблену за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.
Участь в заході візьмуть:
Митник З.М. - заступник Міністр охорони здоров'я України;
Губський Ю.І. - директор Інституту паліативної та хоспісної медицини МОЗ України;
Мартинюк-Гресь С.Д. - Президент Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги
Френи Феріс - Директор Інституту паліативної медицини (Сан-Дієго, США)
А також представники інших міністерств та відомств, структурних підрозділів МОЗ України, громадських і релігійних об'єднань.
Місце проведення засідання: Міністерство охорони здоров'я України (вул. Грушевського, 7), зала засідань колегії МОЗ України.
Акредитація ЗМІ обов'язкова! Тел.: (8044) 594 02 78 ,
Секретар Координаційної ради Олександр Вольф.
ДОВІДКОВО:
За визначенням ВООЗ, паліативна допомога - це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх родин, які зіштовхнулися із проблемою тяжкого, невіликовного захворювання.
Щороку в Україні більше ніж 480 тисяч наших близьких та їх рідних людей в кінці свого земного життя відчайдушно потребують належної опіки та допомоги. На таку кількість невиліковно хворих в Україні існує лише 20 закладів, жертовна допомога яких не може задовольнити всі потреби у паліативній допомозі.
Для вирішення проблем людей з тяжкими захворюваннями Міністерством охорони здоров'я України спільно з Асоціацією паліативної допомоги та іншими громадськими організаціями створено Координаційну раду та Інститут хоспісної та паліативної медицини. Розроблено Державну програми розвитку системи паліативної допомоги в Україні (за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”). Збільшується кількість установ, які надають паліативну допомогу та хоспісних ліжок.
Схоже, що крига скресла. Разом із тим в сфері надання допомоги людям з тяжкими та невиліковними хворобами залишається чимало проблемних невідкладних питань.