Представники Фонду «Україна 3000» відвідали спеціальну школу-інтернат для сліпих дітей

Представники Фонду «Україна 3000» відвідали спеціальну школу-інтернат для сліпих дітей

11 листопада 2008 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко відвідала Київську загальну спеціальну школу-інтернат №5 для сліпих дітей ім. Я.П.Батюка. У заході також взяли участь головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «офтальмологія» Сергій Риков, керівництво Крайового об'єднання Райнланд (ФРН) на чолі з директором Гаррі К.Фойктсбергером, представники Фонду «Україна 3000».

Відвідання школи-інтернату відбулося з метою вивчення проблем закладу та пошуку шляхів співпраці та допомоги.

Гості ознайомилися з бібліотекою, відвідали кімнати психологічного розвантаження, шкільні майстерні, їдальню, оглянули спальні кімнати та класи початкової школи, а також побували у комп'ютерному класі та тифлокабінеті. Також вони поспілкувалися з учнями, керівництвом і викладачами школи-інтернату.

Пані Катерина Ющенко подякувала німецькій стороні за зацікавленість проблемою освіти та соціалізації дітей із вадами зору. Вона підкреслила й активність школи-інтернату, керівництво якої багато робить для покращення умов перебування дітей, підвищення якості навчання та оволодіння професією. «Для нашого Фонду питання інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство є надзвичайно важливим, - сказала пані Катерина. - Ми знаємо, що в цій сфері ще дуже багато роботи і невирішених питань. Перш за все, ми прагнемо, щоб діти мали більше можливостей вибору професії. Також важливо працювати з нашим суспільством, аби змінити ставлення до людей з особливими потребами». Катерина Ющенко наголосила на важливості вивчення досвіду Німеччини в напрямі соціалізації людей з обмеженими можливостями та подальшого втілення кращих надбань у нашій країні.

Від імені Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко подарувала Загальній спеціальній школі-інтернату №5 добірку казок та музики на аудіодисках, які були передані в бібліотеку.

Київська загальна спеціальна школа-інтернат №5 для сліпих дітей ім. Я. П. Батюка здійснює навчання та забезпечує гармонійний розвиток, адаптацію та реабілітацію дітей з вадами зору. До школи приймаються діти з шести-семирічного віку, які живуть в Києві та прилеглих областях, з гостротою зору 0-0,04. Навчання в школі триває 12 років. Вихованці мають можливість оволодіти професіями медичних працівників лікувального масажу та операторів комп'ютерного набору. При закладі працює музична школа.