Ужгород хоче вдруге провести дитячі олімпійські ігри

Ужгород хоче вдруге провести дитячі олімпійські ігри

Ужгородський міськвиконком подав офіційну заявку на право проведення Міжнародних дитячих спортивних ігор серед школярів - дитячої олімпіади. Про це сьогодні, 6 листопада, власкорові ЗІКу повідомив начальник відділу спорту Ужгородського міськвиконкому Ісрафіл Васильків.

З України на дитячу олімпіаду наразі претендує лише Ужгород. Місту необхідно 3-3,5 млн доларів США для підготовки олімпійської інфраструктури. Мер міста Сергій Ратушняк запевнив Генерального секретаря міжнародних дитячих спортивних ігор Ричарда Сміта, який побував в Ужгороді, що до 2010 року місто впорається зі взятими на себе зобов’язаннями.

«Нашими конкурентами будуть міста із багатих держав – Голландії, Японії, навіть Бахрейну. Все ж сподіваємося виграти право проведення змагань. Основні рішення будуть прийматися у Словенії та Німеччині, а там є наші міста-побратими, на підтримку яких ми розраховуємо», – говорить Ісрафіл Василькін.

Цього року «дитяча олімпіада» відбулася у Сан-Франциско в США. Участь у ній взяли 13 юних спортсменів з Ужгорода. В обласному центрі Закарпаття натомість зберуться – у разі перемоги міста у змаганнях за право провести олімпіаду – майже дві з половиною тисячі дітей з понад 50 країн світу. Обов’язковими видами спорту на олімпіаді школярів є легка атлетика та плавання, інші види можуть обирати господарі змагань. В Ужгороді, найімовірніше, це будуть також футбол, великий теніс, фехтування, дзюдо чи інший вид єдиноборств, художня гімнастика, пляжний волейбол. Ужгород розраховує також на підтримку НОК України, оскільки Сергій Бубка під час візиту до Ужгорода цього року запевнив, що сприятиме, аби стадіон «Авангард» став базою олімпійської підготовки.