В середній школі введуть іспити з фізкультури

В середній школі введуть іспити з фізкультури

У середніх школах введуть екзамен з фізкультури. Комплексне тестування з цього предмету здаватимуть випускники середніх шкіл 2009 року. Про це на прес-конференції в Дніпропетровську повідомив міністр охорони здоров'я України Василь Князевич.

За його словами, зараз три міністерства працюють над новими нормативами і найближчим часом будуть підготовлені як нормативи для учнів середніх шкіл, так і для студентів вищих учбових закладів з фізкультури.

Князевич відзначив, що, на жаль, на сьогоднішній день в Україні діяли старі нормативи з фізкультури, які були прийняті ще з 1970-х років 20 сторіччя.

Він сказав, що при складанні нових нормативів (нових тестів) в обов'язковому порядку буде проаналізовано і враховано стан здоров'я дітей, екологічні чинники, а також загальний стан дітей по Україні. При цьому Князевич відзначив, що без уроку фізкультури в школі у жодному випадку не можна, але всі нормативи зважені і ухвалені відповідно до здоров'я дітей.

Він також нагадав, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про відміну кросів на уроках фізкультури без спеціального медичного обстеження і заміні їх ігровими видами спорту.

Так в Міністерстві з питань сім'ї, молоді і спорту підготували нову програму по проведенню уроків фізичної культури в школі "Крок до здоров'я", орієнтовану на отримання оздоровчого ефекту від занять.

Такі дії уряду зумовлені великою смертністю школярів на уроках фізкультури.

Також Князевич відзначив, що розслідування смерті школяра у Львівській області зараз проводиться спеціальною комісією, її результати, як і все 5 випадків загибелі дітей на уроках фізкультури по Україні за останній час також будуть враховані при складанні нових тестів.

Нагадаємо, що на цьому тижні, 4 листопада в загальноосвітній школі N1 міста Кам'янка-Бузька Львівській області на уроці фізичної культури раптово помер 11-річний учень 5-го класу - Богдан Лучковський.

Хлопчик пробіг один круг в спортзалі і мертвим впав на підлогу. Лікарі констатували "смерть на місці". У школі відзначають, що він ніколи не скаржився на здоров'ї і останній раз був у лікаря вісім років тому.