МОЗ України продовжує співпрацю з церквами та релігійними організаціями

МОЗ України продовжує співпрацю з церквами та релігійними організаціями

Продовжуючи співпрацю Міністерства охорони здоров'я України та Церков і релігійних організацій України, та усвідомлюючи взаємну відповідальність за оздоровлення українського суспільства, днями відбулася чергова міжконфесійна нарада на тему: “Солідарність Церков та релігійних організацій України в сфері медичної опіки”.

Участь у нараді взяли представники Української Греко-Католицької Церкви, Німецької Євангелічно-лютеранської церкви, Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників, Союзу вільних церков християн євангельської віри України, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української Християнської Євангельської Церкви, Інституту релігійної свободи, Державного комітету України у справах національностей та релігій, громадського руху “Українці проти туберкульозу”, Всеукраїнської Ради Захисту Прав та Безпеки пацієнтів Українського католицького університету та багато інших.

В ході Наради учасники обговорили питання процесу формалізації державно-конфесійних стосунків у сфері медичної опіки, питання медичного капеланства (на прикладі хоспісів), питання вакцинації, створили робочу групу з питань розробки спільної стратегії щодо абортів.

Як зазначалося під час виступів, розділення церкви та держави, не означає відмову від співпраці, яка принесе користь суспільству. Особливо це стосується позитивного вже існуючого досвіду роботи по догляду за невиліковно хворими, пропаганди здорового способу життя та високих моральних цінностей. Стосовно допомоги по догляду за хворими у лікарнях, представники різних церков та релігійних конфесій дійшли згоди, що співпраця з МОЗ буде налагоджена після з’ясування міжконфесійних розбіжностей, які церковнослужителі пообіцяли полагодити найближчим часом. Це дозволить уникнути можливих конфліктів з релігійних питань серед пацієнтів та лікарів, зосередившись виключно на проблемах хворих.

Учасники зустрічі домовились продовжити діалог найближчим часом, аби узагальнити позиції Міністерства та представників церков і релігійних організацій.