18 закарпатських жінок отримали звання Мати-героїня

18 закарпатських жінок отримали звання Мати-героїня

За дорученням Президента України голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші вручив 18 багатодітним закарпатським матерям почесні звання "Мати-героїня".

Серед нагороджених ­- Наталія Алексій, Марія Куртинець, Марта Мішко, Ганна Томенюк та Марія Цірик, які виховують 11 дітей, Настя Маланка та Ганна Граб, у родині яких є 10 дітей, Любов Медвідь, яка виховує 9 дітей, Ганна Юришин, яка виховує 8 дітей, Олеся Добош, Тамара Мигович та Ольга Хома, у родинах яких є 7 дітей, Марія Гаврилик, Христина Голубка, Ганна Катринець, Марія Ліба та Ганна Хрипта, які виховують 6 дітей, та Марія Цяпець, у родині якої на вихованні 5 дітей.

Голова адміністрації наголосив на тому, що Закарпатська область за підсумками минулого та дев’яти місяців цього року стала одним з небагатьох регіонів України, у якому збільшився показник народжуваності і зменшилася смертність. На сьогодні в області проживає 15 тисяч 225 багатодітних сімей, з яких у 18 родинах виховується 10 і більше неповнолітніх дітей.

Закарпатська область є учасником спеціального проекту влади та бізнесу "Зігрій любов’ю дитину", започаткованого Президентом України Віктором Ющенком, який передбачає вирішення житлових проблем сімей, які виховують 10 і більше дітей. Цього року вдалося вирішити житлові проблеми 17 закарпатських родин, де виховувалося 10 і більше неповнолітніх дітей, при цьому дванадцяти сім’ям придбали будинки, а решті їх капітально відремонтували. Планується, що наступного року проект продовжиться, і буде вирішено проблеми інших багатодітних родин. Також обласна влада прийняла відповідну регіональну програму, за рахунок якої вперше передбачені видатки на придбання житла та транспортних засобів багатодітним родинам. Наразі 7 таких сімей вже отримали мікроавтобуси, ще 4 - будинки.

Окрім державних нагород, керівник краю вручив багатодітним матерям мікрохвильові печі.