Oгляд підсумків співпраці України та ЮНІСЕФ за програмою «Захист дітей»

Oгляд підсумків співпраці України та ЮНІСЕФ за програмою «Захист дітей»

Наприкінці жовтня в приміщенні Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту відбувся тематичний огляд підсумків співпраці у 2006―2008 роках Уряду України та ЮНІСЕФ за програмою «Захист дітей».

Огляд результатів реалізації проектів, що були здійснені за підтримки ЮНІСЕФ спільно з державними та неурядовими організаціями, було проведено за участі директора Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмили Семенівни Волинець та представника Дитячого фонду ООН в Україні Джеремі Хартлі.

Участь у заході взяли представники урядових, міждержавних, українських і міжнародних неприбуткових і дослідницьких організацій.

Громадськими організаціями були представлені проекти у сфері запобігання насильству щодо дітей, розвитку ювенальної юстиції та реформування державної системи опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Виступи учасників проходили у вигляді тематичних презентацій. Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» презентував проект «Попередження та моніторинг насильства щодо дітей у сім`ї». Харківський громадський центр «Молодь за демократію» провів огляд проекту «Розробка системи пробації, в тому числі пробації для підлітків, які перебувають у конфлікті з законом». Також були представлені дві тематичних презентації щодо впровадження програми підвищення кваліфікації прийомних батьків і батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та розробки методики оцінки стану та потреб дитини в інтернатному закладі та індивідуальних планів опіки дитини, запобігання відмовам від дітей у ранньому віці.

Результатом огляду стало уточнення та формування нових завдань щодо подальшої реалізації зазначених проектів на наступні 2009―2010 роки.