З рідкісним захворюванням зіткнулися прикарпатські медики

З рідкісним захворюванням зіткнулися прикарпатські медики

У десятимісячного малюка – синдром Казабаха-Меррітта. Хвороба проявляється лише на першому році життя у вигляді інтенсивно зростаючої капілярної пухлини. Таких пацієнтів в Україні одиниці. Хірургічне втручання дуже небезпечне. Врятувати хлопчика можуть у Росії. У Петербурзькій клініці знають як дати цьому раду. На поїздку і порятунок дитини треба 35 тисяч гривень.

З важкою та рідкісною хворобою зіткнулися прикарпатські медики. У десятимісячного Андрійка – синдром Казабаха-Меррітта. Хвороба розвивається у вигляді фіолетової пухлини, яка розповзається по всій спині малюка.

Лікарі пояснюють: це скупчення венозних судин, торкатись яких хірургічним скальпелем не можна. Адже в організмі дитини мало тромбоцитів, які відповідають за згортання крові. Під час операції маля може просто стікти кров’ю. В Україні таких хворих одиниці. Допомогти Андрійкові можуть зарубіжні колеги.

Алла Іваненко, дитячий гематолог: «Враховуючи те, що захворювання Казабаха-Меррітта є рідкісне захворювання, дуже складне і потребує консультативної допомоги. Тому цей випадок буде розглядатись в клініках всього світу. Шляхом телемедицини».

Мирослава Марченко на лікування сина грошей не має. Для Андрійка кожна хвилина дорога: найменша травма може стати фатальною.

Мирослава Марченко, мама хворого хлопчика: «Лікарі нам наголошували і просили як батьків, щоб ми поквапились якось. Щоб ми це робили якось швидше. Тому що це дуже загрозливо для дитини. Для його здоров’ячка. Воно просто росте швидко».

Хлопчика уже обстежили в обласних та столичних клініках та приписали гормональний препарат - щодня один укол за 200 гривень. Втім, таке лікування - палиця з двома кінцями: з одного боку лікує, з іншого руйнує. У хлопчика уже вражена печінка та інші органи. До того ж ліки вбивають і без того малу кількість тромбоцитів. Через гормонопрепарати малюк набрав вагу настільки, що йому важко втриматися на ніжках. Ослабла й імунна система. Через застуду нині Андрійко перебуває в реанімації.

На перші тижні лікування У Росії родина зібрала гроші, проте не вистачає ще 35 тисяч гривень