У Чернівцях розірвали угоди з постачальниками м'ясопродуктів для дитсадків

У Чернівцях розірвали угоди з постачальниками м'ясопродуктів для дитсадків

У Чернівцях розірвали угоди з постачальниками м'ясопродуктів для дитсадківЗ постачальником м’ясопродуктів для дитсадків Чернівців, які могли стати ймовірним джерелом інфікування дітей кишковою інфекцією у вересні цього року, угоду розірвано. Буде проведено новий тендер для визначення нового постачальника. Про це 14 жовтня на прес-конференції повідомив секретар міської ради, голова тендерного комітету Троян Єремічук.

За словами Трояна Єремічука, у результаті епідрозслідування остаточного джерела інфекції, що викликало масове захворювання дітей у дитсадках, не виявлено. Ймовірним джерелом названо продукти харчування, що поставлялися у дитсадки визначеним на тендері постачальником.

Під час проведення цього тендеру жодних порушень допущено не було. Окрім офіційного оголошення про його проведення, особисті запрошення до участі у ньому були розіслані 9 найбільшим місцевим виробникам. Однак жоден із них брати участі у тендері не зголосився. Свої послуги з постачання м’ясопродуктів у дитсадки запропонували лише два підприємства - місцеве «Буксмак» та ще одна фірма, яка взагалі торгує вугіллям. За ціновими пропозиціями та іншими умовами перевагу було надано «Буксмаку». Усі партії продуктів, поставлені у дитсадки, мали відповідні сертифікати відповідності.

Наразі постановою СЕС роботу підприємства, яке постачало м’ясопродукти у дитсадки Чернівців, призупинено.

Як повідомив Троян Єремічук, пропозиція депутатів щодо заміни у раціоні вихованців дитсадків ковбасних виробів м’ясом буде розглянута на сесії міськради. Це вимагатиме не лише збільшення видатків з бюджету на утримання дитсадків, а й спричинить підвищення розміру батьківської плати за відвідування дитсадка, оскільки зараз 50% собівартості перебування дитини у дитсадку оплачує держава, а 50% - батьки.

Довідка ЗІК.

12-19 вересня цього року у понад 50 вихованців різних дошкільних установ Чернівців було виявлено кишкову інфекції, три садочки було закрито на карантин. Ймовірним джерелом інфекції у міськСЕС назвали продукти харчування, зокрема, сосиски та варену ковбасу, йогурти. Роботу виробників та постачальника цих продуктів було призупинено. Про результати розслідування кримінальної справи, порушеної за цим фактом, обласна прокуратура інформації ще не надавала.