Знову смерть на уроці фізкультури

Знову смерть на уроці фізкультури

15-річний учень Луцького технічного коледжу помер під час розминки. Смерть хлопця була раптовою і несподіваною, у медиків швидкої шансів на його порятунок не було. Припускають, що до нещасного випадку могли призвести його хронічні хвороби, які він приховував від своїх одногрупників та педагогів. Уроки фізкультури стають дедалі небезпечнішими для наших дітей, а застарілі нормативи, помножені на погане харчування і слабке здоров‘я, почали давати смертельні плоди.

Уроки фізкультури небезпечні для життя. У спортивному залі Луцького технічного коледжу під час уроку раптово помер 15-річний Андрій Саламаха. Юнак провчився трохи більше місяця. На останньому у своєму житті уроці фізкультури зненацька впав під час розминки. Спершу на це ніхто з одногрупників не звернув уваги. Коли ж хлопець не піднявся, усі – і учні, і вчителі, перелякалися.

Учитель фізкультури першим почав надавати допомогу Андрію. У нагоді стала перша медична освіта. Тож поки до училища їхали професійні лікарі, він разом із куратором робив хлопцеві штучне дихання та непрямий масаж серця.

Коли на виклик прибула карета швидкої, хлопець вже не дихав. Медики 40 хвилин намагалися повернути його до життя.

Причину раптової смерті поки вказати важко. Лікарі наголошують: зовнішніх ознак насильницької смерті - побоїв чи подряпин – не було.

У медичній картці Андрія в графі «діагноз» вказано синдром Жульберта, тобто дефект печінки та порушення роботи серцевого клапану. Попри такі хвороби, медична комісія не звільнила юнака від занять з фізкультури. А керівництво училища смерть учня називає нещасним випадком.

Завтра Андрія ховатимуть. У сім’ї він був єдиним сином. Батькам померлого керівництво навчального закладу виділило матеріальну допомогу.