Луцькі діти мерзнуть у холодних дитсадках та школах

Луцькі діти мерзнуть у холодних дитсадках та школах

Луцьким дітям у дитсадках і школах – не до навчання. Температура повітря у класних кімнатах вдвічі нижча за норму. Причина цього: різке похолодання на вулиці та відсутність опалення у приміщеннях. Луцькі санепідеміологи занепокоєні: холод у класах може спричинити спалах інфекційних захворювань серед дітей. Санітарні лікарі просять мерію якнайшвидше подати у навчальні заклади тепло. Кажуть, інакше школи та дитсадки їм доведеться закрити.

Від холоду страждають у школах і дитсадках маленькі лучани. Через різке похолодання на вулиці температура у класних кімнатах вдвічі нижча за норму. У більшості освітніх закладів – лише десять градусів тепла. Найгірше – зранку, коли приміщення за ніч добряче охолонуть. Не краща ситуація у дитсадках: аби не змерзнути, вихователі роблять з дітьми фізичні вправи та п’ють гарячі чаї. А ще – не вимикають обігрівачі, які за власні гроші у всі групи купили батьки.

Олена Кобак, вихователька молодшої групи: "Просимо батьків, щоб вдягали діткам в садочок теплі речі. Включаємо обігрівачі. Але звичайно, надовго включити ми їх не можемо через те, що вони пересушують повітря".

У чотирнадцяти садочках і п’яти школах немає ще й гарячої води. Тож понад 10 тисяч дітей миють руки у холодній воді. Це додаткова проблема з приготуванням їжі, скаржаться кухарі. Та попри холод у класних кімнатах діти до школи ходять не менше, запевняє головний освітянин Луцька. Тому скорочувати уроки поки не будуть. Гірша ситуація у дитсадках – тут через низьку температуру повітря частіше почала хворіти малеча.

Сергій Калуш, начальник управління освіти Луцької міськради: "На сьогодні вирішити цю проблему ми не можемо, тому що всі наші навчальні заклади, практично 100%, знаходяться в центральній системі теплопостачання. Якось підключити їх окремо до подачі тепла ми не маємо можливості, тому що це треба пускати цілий мікрорайон".

Відсутність опалення і гарячої води є порушенням діяльності навчальних закладів Луцька, стверджують у міській санстанції. Бо це може призвести не лише до спалахів інфекційних захворювань, а й харчових отруєнь. Тому санітарний лікар Луцька вимагає від мера якнайшвидше подати у навчальні заклади тепло й гарячу воду. Інакше дитсадки та школи закриють.

Валентина Попович, головний державний санітарний лікар Луцька: "Імунітет дітей при такій температурі буде падати, будуть рости інфекційні захворювання, соматичні, і це буде негігієнічно впливати на стан самих дітей. Що ми допустити не можемо".

Утім розпочати опалювальний сезон раніше 15 жовтня комунальники не можуть. Попри готовність усіх систем теплопостачання. Бо "Нафтогаз" досі не підтвердив місту ліміти на газ.