«Діти» - інтернет-ресурс, що містить інформацію щодо усиновлення, встановлення опіки та піклування над дитиною

«Діти» -  інтернет-ресурс, що містить  інформацію щодо усиновлення, встановлення опіки та піклування над дитиною

В Україні створено перший інформаційний інтернет-ресурс "Діти"

Міністерством України у справах сімї, молоді та спорту за підтримки Міжнародного благодійного фонду „Фонд Олександра Фельдмана” 8 жовтня 2008 року розпочато роботу інтернет-ресурс «Діти».

Це сайт Державного департамента з усиновлення та захисту прав дитини, де буде зібрана вся інформація стосовно політики захисту прав дитини в Україні.

«Діти» - перший інтернет-ресурс, що містить всю необхідну інформацію щодо усиновлення, встановлення опіки та піклування над дитиною, розвитку сімейних форм виховання в Україні. На сайті бажаючі зможуть отримати інформацію щодо кроків, які необхідно зробити родині, що вирішила всиновити або взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, перелік державних установ та громадських організацій, які опікуються захистом прав дитини, нормативну базу сфери. Тобто кожен, хто бажає всиновити дитину може знайти необхідну інформацію, щодо підготовки необхідних документів, адрес служб та установ. Ресурс стане надійним путівников для людей, які готові стати прийомними батьками, допомагати дітям або захищати їх права.

« Цього року, вперше за 10 років очікуємо, що кількість усиновлених дітей громадянами України більше 2 тисяч. У нашій країні 31 тисяча дітей очікує на усиновлення, 27 з яких віком старше 7 років. Наша мета – щоб кожна дитина в Україні, позбавлена батьківського піклування, знайшла родину, а застаріла інтернатна система виховання дітей-сиріт припинила своє існування», - Заявила Директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець.

Довідково: На сьогоднішній день в Україні мешкають 103 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, під опікою (піклуванням) перебуває понад 64 тис. дітей. У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховуються 5 960 дітей, ще 26 тис. перебувають в інтернатних закладах.

За 9 місяців 2008 року усиновлено громадянами України 1505 дітей- на 25% більше в порівнянні з відповідним періодом 2007 року.