Два подарунки до Дня знань: підвищення стипендій і Єдина тарифна сітка для освітян та інших бюджетників

Два подарунки до Дня знань: підвищення стипендій і Єдина тарифна сітка для освітян та інших бюджетників

З 1 вересня цього року Уряд вводить в дію Єдину тарифну сітку та суттєво збільшує стипендії студентам і учням. Про це на прес - конференції повідомила Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко. „ Думаю, що дуже добре, коли до нового навчального року Уряд робить певні гарні подарунки і учням, і студентам, і освітянам”, - зазначила Керівник Уряду.

За словами Юлії Тимошенко, прийнявши відповідну постанову, Уряд „забронював і практично забезпечив 1 млрд. 400 млн. грн., які є сьогодні на казначейському рахунку і під які потрібно прийняти зміни до бюджету”. Прем‘єр-міністр повідомила, що з законопроекту про зміни до держбюджету на 2008 рік, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді, були відокремлені та оформлені в окремий законопроект статті, що стосуються збільшення зарплати освітянам і працівникам всіх інших бюджетних закладів. Уряд наполягатиме на ухваленні таких змін, які дозволять ввести Єдину тарифну сітку та збільшити зарплату освітянам вже з 1 вересня.

Також, за словами Юлії Тимошенко, з 1 вересня Уряд суттєво підвищив стипендії для студентів і учнів. У вищих учбових закладах 3 і 4 ступеню акредитації ( вузах) стипендія становитиме 530 гривень, а не 300, як було до сьогоднішнього дня. У вищих навчальних закладах 1 та 2-го рівня акредитації стипендія збільшиться в два рази, та дорівнюватиме 400 гривень. Стипендія учням професійно-технічних закладів збільшена з 150 гривень до 200. Юлія Тимошенко зазначила, що „ці два подарунки Уряд підготував, за рахунок стабільного зростання економіки в Україні, детінізації сплати податків, детінізації оформлення товарів на кордоні”.

„Ми і далі будемо такі приємні речі для країни робити, щоб країна відчувала, що уряд працює кожного дня і дає результати”, - зазначила Прем‘єр-міністр України.