Проведено Всеукраїнську акцію щодо впровадження нових моделей здорового способу життя для молоді

Проведено Всеукраїнську акцію щодо впровадження нових моделей здорового способу життя для молоді

З 26 червня по 10 серпня в Сумській області Міністерством спільно з управлінням у справах молоді та спорту Сумської ОДА проведено Всеукраїнську акцію щодо впровадження нових моделей здорового способу життя для молоді “Лідер змінює оточення” участь в якому брала молодь з різних регіонів України.

Мета заходу - формування у молоді Сумської, Полтавської, Чернігівської, Харківської, Черкаської, Житомирської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Донецької, Луганської, Миколаївської областей потреби до здорового способу життя та організацію й проведення байдаркових сплавів “Лідер змінює оточення” за маршрутом с. Озаричі- Батурин та подальша робота лідерів у своїх середовищах по формуванню традицій здорового способу життя шляхом розповсюдження інформації щодо:

- пропаганда здорового способу життя, правил безпечної поведінки молоді;

- профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі як засіб подолання та упередження ВІЛ/СНІД;

- інформування молоді про проблему ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії;

- організація змістовного дозвілля;

- презентація активних форм проведення дозвілля в молодіжному середовищі.

В Україні гостро стоїть проблема популяризації здорового способу життя в молодіжному середовищі. В більшості сімей відсутні традиції здорового способу життя в різних молодіжних середовищах. В нинішніх молодіжних “тусовках” часто жодна зустріч не проходить без алкоголю, частіше за все вживають слабоалкогольні напої. В Україні у молоді відсутня культура здорового відпочинку.

Водночас, основою усіх молодіжних груп (громадських організацій, студентського самоврядування, неформальних груп) є лідер. Єдино можливий спосіб змінити культуру проведення дозвілля – це залучити лідерів до проведення здорового дозвілля. А лідери, в свою чергу, у майбутньому, зможуть залучати до зайняття активними формами відпочинку власні середовища.