Мінсім'ямолодьспорт розробляє поняття соціальне замовлення для системи соціальних послуг

Мінсім'ямолодьспорт розробляє поняття соціальне замовлення для системи соціальних послуг

11 серпня 2008 року відбулося засідання робочої групи з питань внесення змін до Закону України „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”.

Завдання групи – розробка соціального замовлення державним та недержавним організаціям, що надають соціальні послуги різним категоріям населення.

Щоб визначити суть поняття „соціальне замовлення”, члени робочої групи створили перелік соціальних послуг, на які розповсюджується соціальне замовлення, та перелік суб’єктів, які уповноважені здійснювати соціальне замовлення. Також має бути визначено коло суб’єктів, які можуть надавати такі послуги.

Учасники засідання прийшли до висновку, що система соціального забезпечення України має орієнтуватися на підвищення якості та ефективності соціальних послуг населенню, а не лише на збільшення обсягів видатків бюджету.

Важливу роль у розробці соціальних програм з підтримки незахищених верств населення, пошуку фінансування для їхньої реалізації в усьому світі відіграє третій сектор. Держави, що мають соціально орієнтовану економіку, вже давно залучають недержавні організації до практичного розв’язання соціальних проблем.

Найважливішим завданням влади є створення умов для надання соціальних послуг високої якості населенню. Співпраця державного та громадського секторів є формою соціального партнерства.

Тому робоча група сподівається на плідну співпрацю заради підвищення ефективності соціальної роботи.