Стартувала інформаційна кампанія на підтримку національного усиновлення

Стартувала інформаційна кампанія на підтримку національного усиновлення

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту розпочало соціальну інформаційну кампанію на підтримку національного усиновлення. Перші 400 плакатів з дитячим закликом: "Шукаю маму і тата, а ще дідуся та бабусю" будуть розміщені на сіті-лайтах в різних містах України.

Мета акції – підтримати національне усиновлення, підвищити інформованість широких верств населення з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

На замовлення Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту підготовлені три види плакатів відповідного змісту для розміщення на сіті-лайтах в усіх регіонах України з пропагандою ідеї національного усиновлення.

За підсумками 7 місяців можна констатувати: кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання, зростає. У порівнянні показників національного усиновлення І півріччя 2007(821) і 2008 (1010) років на 20% зросло число дітей, усиновлених громадянами України. Причому вперше за останні роки українці почали всиновлювати не тільки немовлят, але й дітей, старших 6 років.

Загалом станом на 1 серпня цього року українцями усиновлено 1166 українських дітей. За даними Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, у першому півріччі батьків знайшли 1010 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ще 155 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у липні цього року було влаштовано до сімейних форм виховання. Протягом січня – червня 2008 року до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 852 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У І півріччі 2007 року в такі сім`ї було влаштовано 803 дітей зазначеної категорії.

Загалом порівняно з 2007 роком протягом І півріччя 2008 року у прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано більше на 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 1 серпня 2008 року в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховується 5510 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нагадаємо, 2008 рік був проголошений в Україні Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.