Молодим українцям буде гарантовано перше робоче місце

Молодим українцям буде гарантовано перше робоче місце

Протягом останніх років на молодіжному ринку праці зафіксована стійка тенденція до підвищення зайнятості та скорочення масштабів зареєстрованого безробіття. Проте, як і раніше, сьогодні рівень безробіття молодих людей суттєво вищий, ніж безробіття дорослого населення. Особливо гостро стоїть питання гарантованого забезпечення молоді першим робочим місцем.

Важливість цього питання підтверджується і прийняттям Указу Президента України від 03.07.2008 № 616/2008 «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді», яким передбачено розробку законопроекту про гарантоване забезпечення молоді першим робочим місцем.

1 серпня 2008 року у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту за участю представників Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства праці та соціальної політики України та Державного інституту розвитку сім’ї та молоді відбулось перше засідання робочої групи з метою розробки законопроекту про гарантоване забезпечення молоді першим робочим місцем. На засіданні було обговорено можливі механізми забезпечення молоді першим робочим місцем та розглянуто запропонований проект Закону України про гарантоване забезпечення молоді першим робочим місцем. Наступне засідання робочої групи заплановано на 15 серпня 2008 року.