870 дітей з Чернівецької та Івано-Франківської областей провели перший день в Артеку

870 дітей з Чернівецької та Івано-Франківської областей провели перший день в Артеку

5 серпня Міжнародний дитячий центр "Артек" прийняв 870 дітей з областей, що постраждали від стихійного лиха. 600 дітей з Івано-Франківської області та 270 з Чернівецької області відправили з Чернівців спеціальним поїздом опівдні 4 серпня. Дітей розмістили в дитячих таборах "Польовий", "Кришталевий", "Лазурний".

Перший день в "Артеку" був коротким. Після прибуття на дітей чекала смачна вечеря, медогляд, душ. Нові "артеківці" після довгої подорожі швидко заснули.

Сьогодні з дітьми продовжують працювати лікарі, психологи. В найближчі дні потерпілі пройдуть в «Артеку» повне медичне обстеження, у випадку необхідності зможуть отримати консультації лікарів та отримати лікування.

Оскільки дітлахам потрібен час для освоєння, вожаті підготували для них екскурсію по табору. У програмі дня - відвідини музею "Артек", ознайомлення зі славетною історією табору, вивчення артеківських пісень. Хлопці та дівчата з радістю одягли артеківську форму, правда, наймолодшим, 7-8-літнім, підібрати її було нелегко.

Після полуденка діти вперше підуть на море. Це буде справжнім відкриттям – адеж багато хто з них ніколи не бачили море.

Як і всі артеківці, діти з Західної України будуть візьмуть участь у всіх заходах серпневої зміни – походах, морських прогулянках, інтелектуальних іграх, екскурсіях в ялтинський зоопарк та театр морських тварин «Акваторія», концертних програмах фестивалю «Наша земля Україна».

Завтра потерпілі діти зустрінуться з учасниками командного чемпіонату світу серед богатирів «Найсильніша нація планети-2008» - спортсменами-важковаговиками з України, Австрії, Великобританії, Ісландії, Литви, Германії, Росії, США.

А 8 і 9 серпня діти стануть глядачами фінальних змагань чемпіонату.