Матері дітей-чорнобильців, підтримають резолюцію генасамблеї ООН про скасування економічної блокади Куби

Матері дітей-чорнобильців, підтримають резолюцію генасамблеї ООН про скасування економічної блокади Куби

Матері дітей, постраждалих від Чорнобильської аварії, закликають офіційний Київ підтримати резолюцію генасамблеї ООН про вимогу до США скасувати економічну блокаду Куби. Сину киянки Наталії Власової Роману на Кубі зробили вже п'ятнадцять операцій. У шістнадцятирічного хлопця - вроджене каліцтво. Вітчизняні лікарі встановили діагноз і поставили на облік, бо складну операцію робити не наважувалися.

Після катастрофи на ЧАЕС лікарі з Острова Свободи першими запропонували оздоровлювати і лікувати українських дітей. Відтоді безкоштовно допомогли понад тридцятьом тисячам. Чотириста хворих на лейкемію та інші онкозахворювання вилікувалися. Сто п"ятдесят унікальних ортопедичних операцій, кожна з яких мала б коштувати до сотні тисяч доларів, зробили цілком безплатно.

Блокада Куби з боку Америки триває вже сорок п"ять років. За цей час економіка країни втратила вісімдесят два мільярди доларів, наголошує кубинський посол. Хуліо Гармендія запевняє: від ембарго передусім страждають пересічні громадяни.

Хуліо Гармендія сподівається, що Київ і цього року підтримає Гавану на засіданні Генасамблеї Об"єднаних Націй, котра може ухвалити резолюцію щодо скасування блокади. Торік за це висловилося сто сімдесят дев"ять країн, проте США, як і попередні тринадцять разів, резолюцію проігнорували.

//5tv.com.ua