Відкрито другий у столиці центр для ВІЛ-інфікованих дітей

Автор
Відкрито другий у столиці центр для ВІЛ-інфікованих дітей

Другий у столиці та один з п´яти на всю Україну центр для віл інфікованих дітей та молоді відкрив 30 липня столичний голова Леонід Черновецький. Два тижні тому такий же презентували на лівому березі. Правобережний центр зможе надавати допомогу шістдесятьом ВІЛ-позитивним дітям та молоді. Тут вони зможуть навчатися та отримувати консультації психологів.

Щодня в Україні реєструють 30 нових випадків зараження ВІЛ. Помирають 6 хворих на СНІД. Більшість інфікованих, за словами фахівців, ведуть нормальний спосіб життя. Втім, не всі можуть зжитися із думкою про власну хворобу. Аби їм допомогти, в Україні працюють спеціалізовані центри. Серед них і ті, що опікуються наймолодшою категорією хворих. Загалом в Україні є 5 центрів, які надають допомогу дітям та молоді хворим на ВІЛ. 2 з них - столичні.

Леонід Черновецький, Київський міський голова Я полагаю что в Киеве как и по всей Украине миноге имеющие такую болезнь они не зарегистрированы. И это проблема. Мы мало говорим что это такие же люди, что мы мало общаемся. Я буду уделять этому все больше внимания.

Мер уважно знайомиться з діяльністю центру, питає про методику реабілітації. Пропозиція міського голови - аби з хворими працювали не лише фахівці, а й люди, що живуть з Віл-СНІДом, та вже психологічно адаптувалися до нормального життя.

У відкритому центрі можна буде не тільки отримати консультацію псхолога та юриста. З дітьми там працюватимуть соціальні педагоги.

Людмила Пілявська, директор правобережного центру для дітей та молоді Работает школа раннего развития до 3 лет. У нас есть договоренность с институтом археологи, здесь работает кружок археологи и истории, клуб туризма. Традиционные спортивные бальные танцы, рисование.

З понеділка опікуни та батьки вестимуть до центру своїх діток. Кажуть, тепер їм буде набагато легше. Частину важкої роботи з догляду за малечею братимуть на себе соціальні працівники.

Тепер у відкритому на правому березі центрі зможуть займатися 60 дітей. На п’ять більше відвідує нині і лівобережний заклад. Обидва допомагатимуть не тільки хворим на ВІЛ, але й алко-та наркозалежним.