Українські діти мають право на оздоровлення за найвищими стандартами

Українські діти мають право на оздоровлення за найвищими стандартами

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко звернеться з листом до голів державних обласних адміністрацій з проханням посилити безпеку та якість оздоровлення українських дітей.

Про це Юрій Павленко заявив під час міжвідомчої наради з оздоровлення, яка відбулася сьогодні в Бахчисараї за участю структурних підрозділів Міністерства та оздоровчих відомств АРК Крим, керівництва Міжнародного дитячого центру "Артек".

Підбиваючи підсумки перших двох місяців оздоровлення, Юрій Павленко зазначив, що кількість і характер порушень, що були виявлені під час перевірок оздоровчих таборів, потребують особливого контролю за дитячими оздоровчими центрами з боку місцевих влад.

Як координатор оздоровлення дітей Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту проводить спільні рейди контролю за участю представників Міністерств охорони здоров'я, внутрішніх справ, а також Генеральної прокуратури України та Управління захисту прав споживачів.

"До компетенції Комісії входить все, що стосується умов та безпеки перебування дитини в оздоровчому закладі: харчування, санітарні умови, плани виховної роботи та організації дозвілля, огорожа території та технічний стан гойдалок. У разі виявлення недоліків, керівництво закладу має терміново їх усунути. Якщо ж порушення загрожує життю чи здоров'ю дитини, відповідні працівники можуть бути притягнуті до адміністративної та, навіть, кримінальної відповідальності, а заклад припинить свою діяльність", - зазначив Юрій Павленко.

Міністр нагадав, що за порушення вимог чинного законодавства за результатами перевірки у червні було накладено майже 32 тисячі гривень адміністративних штрафів та застосовано 57 тисяч гривень адміністративно-господарських санкцій.

"Українські діти мають право на оздоровлення за найвищими стандартами. Контроль за умовами оздоровлення дітей буде тривати доти, поки остання дитина не повернеться з відпочинку задоволена та оздоровлена", - зазначив Міністр.

За попередніми даними, протягом літа цього року планується оздоровити майже 3 мільйони дітей шкільного віку. Дітей прийматимуть понад 18 тисяч дитячих оздоровчих закладів. З них понад 16 тисяч закладів з денним перебуванням, 759 стаціонарних та 90 - санаторного типу. Передбачається, що майже всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, відвідають дитячі оздоровчі заклади. Буде оздоровлена переважна кількість дітей військовослужбовців та працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів та журналістів.

За прогнозами, оздоровлення дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей складе 56% з їх числа.

Міністр ще раз закликав батьків та дітей у разі порушення прав дитини щодо належних і безпечних умов відпочинку невідкладно повідомляти про це у Штаб оперативного реагування за телефонами: 279-09-94 та 279-53-69.