Громадський контроль на захисті від підробок сертифікатів незалежного тестування

Громадський контроль на захисті від підробок сертифікатів незалежного тестування

Зафіксовано перші випадки підроблення сертифікатів ЗНО, сповіщає Головне Управління в справах сім'ї та молоді КМДА.

Щоб запобігти фальсифікаціям, Міністерство освіти й науки України запровадило автоматизовану систему перевірки сертифікатів. Окрім цього вступну кампанію взялися контролювати громадські організації.

Члени комісії кожного з вищих навчальних закладів мають доступ до електронного реєстру сертифікатів і можуть миттєво перевірити відповідність номера, оцінки та імені абітурієнта, розповіла керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Ця процедура не є обов’язковою - сертифікати перевіряють лише у разі виникнення підозр. Якщо член комісії виявить підробку, то сам вирішуватиме, чи викликати працівників правоохоронних органів. У Львові є інша проблема, заявила Середяк: щодня надходять повідомлення про крадіжки сертифікатів під час здачі документів до ВНЗ. Можливо, це справа рук конкурентів, але достеменно невідомо для чого це роблять, адже скористатися сертифікатом ніхто не зможе.

Абітурієнти нарікають на те, що вищі школи подекуди безпідставно проводять додаткові іспити або скорочують терміни вступної кампанії. Тут є дуже доречним громадський контроль, зауважує Лариса Середяк. Зокрема, у Львові скарги продовжує приймати громадська мережа "Опора".