Українські підлітки одержують перший сексуальний досвід до 15 років

Українські підлітки одержують перший сексуальний досвід до 15 років

Інтернет і мас-медіа тепер головні сексуальні вихователі українських підлітків. В результаті три четвертих тинейджерів одержують перший сексуальний досвід не пізніше 15 років.

Інтернет плюс ТБ і преса - сьогодні головні "провайдери" сексуальної революції в підліткові маси. І в значній мірі завдяки цьому, вважає Тамара Говорун, головний науковий співробітник українського Інституту психології імені Костюка, в країні значно "помолодшав" сексуальний дебют.

Згідно до соцопитування, проведеного цього року Українським інститутом соціальних досліджень, 40% хлопців і 50% дівчат мали перший сексуальний досвід в 15 років, а 33% хлопців і 43% дівчат - в 11-14 років.

І хоча фахівці допускають, що якась частина опитаних перебільшила свої сексуальні досягнення, вони упевнені: у всі тяжкі тепер тинейджери пускаються куди раніше - ще 10-20 років тому основна маса позбавлялася цноти після 18-ти, відзначає видання.

Як наслідок, пише журнал, за останні десять років число захворювань сифілісом і гонореєю серед підлітків збільшилося вдесятеро.

Україна після Росії друга в Європі за темпами розповсюдження СНІДу серед людей у віці 14-20 років. Результат сексу без оберігання - це ще і рання вагітність: минулого року мамами стали близько 9 тис. школярок - 7,4% від загальної кількості пологів. Тоді як в Європі ця частка складає 3-4% їх ровесниць.