Кількість дітей, що перебувають в інтернатах, скоротилась на 8 тисяч

Кількість дітей, що перебувають в інтернатах, скоротилась на 8 тисяч

За останні три роки кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в інтернатних закладах скоротилась з 28 тисяч до 20 тисяч. Про це заявив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Таких результатів вдалося досягти завдяки реструктуризації інтернатів в Дитячі центри соціально-психологічної реабілітації.

Завдяки цій політиці в Київській області протягом минулого року жодна дитина не потрапила до інтернату, зазначив Міністр.

Згідно з Державною програмою була також проведена інвентаризація інтернатів. За результатами минулого року на утримання закладів, в яких перебувають діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування, було використано 856 357 тис. грн., із них 230 507,7 тис. грн. безпосередньо на потреби вихованців.

«Таким чином, на одну дитину в день в інтернатному закладі виділяється –72,7 грн. з них безпосередньо на потреби дитини - 6,8 грн. Решта коштів витрачається на утримання закладів. Зокрема, заробітну плату, оплату комунальних послуг, ремонт. Для порівняння, у дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї – 54,9 грн. йде на дитину в день, з них безпосередньо на потреби дитини – 40,6 грн.», - сказав Міністр.

За його словами, всі цивілізовані країни давно відмовилися від інтернатної форми виховання. Україна також має поступово відійти від такого явища, як інтернат.

Довідка: За підсумками першого півріччя 2008 року громадянами України усиновлено, за робочими даними, - 821 дитина; іноземцями – 823; у прийомні сім’ї влаштовано – 592 дитини та у дитячі будинки сімейного типу потрапило – 242 дитини.