Центральна СЕС МОЗ України надала інформацію про стан пляжів на території південних областей України

Центральна СЕС МОЗ України надала інформацію про стан пляжів на території південних областей України

Центральна Санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України надала інформацію про стан пляжів на території південних областей України

(Автономної Республіки Крим, Донецької, Запорізької,

Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, м. Севастополя, які мають вихід на морське узбережжя) та м. Києва.

В поточному оздоровчому сезоні має діяти 1007 пляжів і рекреаційних зон у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 881 морський (87,5 %) і 126 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

Станом на 17.06.2008 р. працює 408 (40,5 %) пляжів – 358 на морському та 50 на річковому узбережжі. На цей період закрито спеціалістами держсанепідслужби 20 пляжів (1,99 %) у АР Крим, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Решта пляжів на сьогоднішній день залишаються закритими через непідготовленість до сезону із-за різних причин – у АР Крим, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, м. Севастополі – 579 пляжів (57,5%), з них 513 морських. Невідкриття пляжів у цьому оздоровчому сезоні пов’язане, як із невідповідністю санітарно-гігієнічним вимогам, так і санітарно-технічним станом самих об’єктів, мікробним забрудненням морської і річкової води.

Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. За звітний період досліджено 449 проб води, з них 297 (66,1 %) проб морської і 152 – річкової. При цьому 2,2 % (10) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду – 5,3 % із 152 досліджених проб (морська вода – 0,7 % із 297).

У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.

В Автономній Республіці Крим всього нараховується 377 пляжів. Працювало 198 пляжів (52,7 %), закрито 7 пляжів – 6 у м. Ялті (міські “Солнечный”, “Ливадия”, “Золотой пляж”, санаторіїв “Ливадия”, “Пограничник”, “Золотой пляж”), 1 у с. Пісчане Бахчисарайського району (пансіонату “Уют”) через невідповідність санітарно-технічному стану і не будуть працювати на протязі всього сезону, решта – не відкриті, не мають дозвільних документів. На цей період досліджено 94 проби морської води. Відхилень від стандарту на цьому тижні не виявлено.

Стосовно пляжів і рекреаційних зон, на які вплинуло стихійне лихо, яке сталося 11 листопада 2007 року в акваторії Чорного та Азовського морів на Керченському узбережжі, пляжі (міський, ім. Сморжевского, “Московський”, “Старо-Карантинівський”) не працюють. Досліджено 6 проб морської води, відхилень від стандарту на цьому тижні не виявлено. Санепідслужбою здійснюється моніторинг за наявністю у морській воді нафтопродуктів, відбір проб води проводиться щотижнево у рекреаційних зонах – на пляжах, місцях купання, міській набережній. У всіх досліджених пробах концентрації нафтопродуктів у межах допустимих значень (менше 0,01 мг/дм3), а саме: пляж по вул. Московській – 0,001мг/дм3 у зоні купання; пляж ім. Сморжевського – 0,001 мг/дм3 – у 1 км зоні;

У Донецькій області на цей період працює тільки 4 морських пляжів у м. Маріуполі та 3 річкових пляжі. Закрито санепідслужбою 6 річкових приватних пляжі у Новоазовському районі через невідповідність санітарно-технічному стану 1 морський пляж в Першотравневому районі с. Урзуф через невідповідність води стандартам, решта – 76 пляжів залишається не відкритими. Проведено дослідження 54 проби води (31 – морської та 23 – річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі морської води у м. Маріуполі (ЛКП – 7 млн.) і 1 пробі тут же виявлено ешеріхію колі до 250/100 мл. Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Запорізькій області з 329 пляжів (312 морських і 17 річкових) за звітний період працювало 106 (32,2%) пляжів, з них 89 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону, тобто 223 (67,8). Досліджено 57 проб води (32 морської і 25 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 3 пробах річкової води по індексу ЛКП з пляжів і рекреаційних зон м. Запоріжжя на р. Дніпро (санаторію “Волна”, “Джаз”– 2400). Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 10 пляжів (6 морських і 4 річкових). За звітний період працювало 9 пляжів, з них 6 морських – Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), м. Очаков на Дніпро-Бугському лимані. Закрито річковий міський пляж у м. Первомайську (через невідповідність води стандартам). Досліджено 13 проб води (8 морської і 5 річкової). Відхилення від стандарту виявлено в 1 пробі річкової води з індексом ЛКП (міський пляж м. Первомайська – 240 тис.) та по коліфагам 1 пробі - 250. Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 1 морський пляж – у с. Приморське Килійського району і 1 лиманний пляж у м. Кілії (через непідготовленість та невідповідність санітарно-технічному стану). Досліджено 97 проб морської води, відхилень немає.

У Херсонській області всього у цьому сезоні під наглядом держсанепідслужби знаходиться 163 пляжі (145 морських і 18 річкових). На цей час працює 54 пляжів, тобто 33,1 %, з них 39 морських в Скадовському та Генічеському районах. Закрито 1 морський пляж у с. Хорли Каланчацького району та 2 річкових пляжі у смт. Берислав, Горностаївка через невідповідність санітарно-технічному стану. Досліджено 65 проб води (морської – 28, річкової – 37). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 4 пробах річкової води – по індексу ЛКП (70 тис.) і колі-фагам (400) з пляжів у Бериславському районі (смт. Берислав). Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби..

У м. Севастополі станом на 17.06.2008 р. працювало 3 пляжі Досліджено 7 проб морської води, відхилень від стандарту виявлено в 1 пробі по ЛКП – 70 тис.

У м. Києві на цей період не працювало жодного пляжу та зони відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, із 12 зареєстрованих. Пляжі та зони були доглянуті, досліджені проби води, проте мають дозвіл на відкриття - 1. Було досліджено 62 проби річкової води. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.