Виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"

Виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"

Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"

Як повідомив Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, виступаючи на засіданні Кабміну, даний Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів передбачених у державному бюджеті Мінсім'ямолодьспорту за програмою "Одноразова виплата жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня".

Юрій Павленко поінформував, що Проектом постанови встановлено, що для визначення розміру одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» у 2004-2007 роках, обчислюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2008 року (відповідно до Указу Президента України від 25.12.2007 № 1254 „Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня" - 10 прожиткових мінімумів ( 6330 грн.). Виплата винагороди здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради (органи соціального захисту) на підставі реєстру виплати винагороди, складеного Міністерством сім'ї, молоді та тендерної політики Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами у справах сім'ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (структурні підрозділи).

Міністр зазначив, що для отримання винагороди, жінка, якій присвоєно почесне звання України „Мати-героїня", або уповноважена особа, подає органу соціального захисту за місцем реєстрації такі документи:

- заяву із зазначенням способу виплати винагороди (банківська установа або поштове відділення);

- копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я по батькові та місце реєстрації;

- копію посвідчення „Мати-героїня".

Орган соціального захисту формує особову справу, яка зберігається протягом п'яти років після виплати винагороди.

У разі, якщо жінка, якій присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", з поважних причин не може особисто отримати винагороду її отримує особа, визначена відповідно до законодавства. У такому разі уповноваженою особою, крім зазначених документів, подається нотаріально засвідчений документ, що підтверджує право особи представляти інтереси жінки, якій присвоєно почесне звання України „Мати-героїня".

Виплата винагороди здійснюється органами соціального захисту поштовими переказами або шляхом перерахування коштів на особисті банківські рахунки.

Розподіл бюджетних коштів здійснює Мінсім'ямолодьспорт на підставі заявок про виділення бюджетних коштів, які подають Міністерство сім'ї, молоді та тендерної політики Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи у справах сім'ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за формою, затвердженою Мінсім'ямолодьспортом за погодженням з Мінпраці. Бюджетні кошти відповідно до заявок, поданих структурними підрозділами, спрямовуються Раді міністрів Автономної республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, які в свою чергу розподіляють їх між міськими, районними, районними в мм. Києві та Севастополі держадміністраціями.

«Жінки, яким було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» у 2004-2007 роках, отримають одноразову винагороду найближчим часом. «Матері-героїні», яким це почесне звання було присвоєно у 2008 році - одноразову винагороду отримають до кінця поточного року, після внесення змін до бюджету», - наголосив Юрій Павленко.

Додатково:

Проект постанови розроблено Мінсім'ямолодьспортом відповідно до статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", Указу Президента України від 25.12.2007 № 1254 „Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня", та на виконання пункту 23 доручення Кабінету Міністрів України від 08.01.2008 р. № 53748/1-07.