15 керівників оздоровчих закладів Херсонщини оштрафовано інспекторами Держгiрпромнагляду

15 керівників оздоровчих закладів Херсонщини оштрафовано інспекторами Держгiрпромнагляду

На сьогодні державними інспекторами промислової безпеки i охорони праці перевірено понад 140 баз відпочинку, пансіонатів, дитячих таборів та інших об’єктів. У результаті виявлених порушень видано понад 130 приписів. Більше 30 одиниць обладнання, що загрожувало життю i здоров'ю як персоналу закладів, так i відпочиваючим, зупинено, повідомив Урядовий портал.

Зокрема, на базах відпочинку "Тетерев", "Фортуна", "Приют", "Свiтанок", розташованих на морському узбережжі, спеціалістами теруправлiння виявлено балони із зрідженим газом без дат випробувань, робочого тиску, не забезпечених заглушками на боковий штуцер, якi, до того ж, зберігалися в одному контейнері з порожніми балонами. Також у цих закладах експлуатувалися газові плити з пошкодженими гумовими рукавами.

Працівники окремих баз відпочинку та дитячих таборів Скадовського та Голопристанського районів були допущені до робіт підвищеної небезпеки без проходження спеціального навчання i перевірки знань. Звідси численні порушення експлуатації виробничого та технологічного обладнання.

У pядi оздоровчих закладів, серед яких i дитячі табори, виявлено електроустановки з відкритими електророзподільчими коробками, розташовані на доступній висоті.

Технологічне обладнання харчоблоків та пралень з несправними контрольно-вимірювальними приладами та блокувальними пристроями експлуатувалося у пансіонатах "Морський", "Ювілейний", на базах відпочинку "Воднiк", "Славутич", в дитячому оздоровчому таборі "Орлятко".

На територіях більшості перевірених об’єктів не встановлені попереджувальні знаки, написи, щодо обмеження швидкості та схеми руху транспортних засобів.

Самі керівники багатьох оздоровчих закадив Генічеського, Голопристанського та, частково, Скадовського районів не пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці, не ведуть належним чином відповідну документацію тощо.

Всього державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці до адмiнвiдповiдальностi притягнуто 28 посадових осіб оздоровчих закладів Херсонщини.