Українська освітня система має виховувати особистість, вважає Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк

Українська освітня система має виховувати особистість, вважає Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк

Українська освітня система має виховувати особистість, вважає Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк.

Про це Голова Верховної Ради України заявив у п`ятницю під час відвідання Національного університету «Острозька академія» (м. Острог Рівненської області), де презентував своє бачення майбутнього реформування вітчизняної освіти.

А.Яценюк наголосив, що діючі сьогодні тисяча ВУЗів - «забагато». «Щоб скоротити їх кількість, можна піти двома шляхами - статистичним, тобто запровадити нову хвилю атестації, але цей шлях є хибним. Інший більш прагматичний - формування переліку ВУЗів, які найбільш привабливі для роботодавців, для людей, які потребують мудрих дітей, - сказав Голова Верховної Ради України. - Це буде найкращий шлях, коли ми відсіємо сміття, яке є у системі освіти».

На переконання А.Яценюка, Україна потребує формування і становлення потужної освіти.

Говорячи у цьому контексті про фінансування українських ВУЗів, він зазначив, що наразі обсяг фінансування державного замовлення сягає 10 млрд. грн. «Коли кажуть, що грошей немає, - гроші є, їх треба менше красти і ефективніше використовувати, тоді буде порядок», - підкреслив А.Яценюк.

Голова Верховної Ради України також закликав студентів не залишатися байдужими до тих політичних процесів, які відбуваються в Україні. «Мій заклик - щоб політичний процес не пройшов повз вас. І ви, як нова генерація, маєте бути готові, у тому числі, у майбутньому, змінити і мене, привнести нові ідеї для України, - сказав А.Яценюк. - Ідеї нічого не вартують без людини, яка здатна привнести їх у суспільство».

Голова Верховної Ради України презентував професорсько-викладацькому складу та студентам свою книгу «Банківська таємниця часів Помаранчевої революції».