В Україні спростили процедуру усиновлення

В Україні спростили процедуру усиновлення

Президент України Віктор Ющенко 5 травня підписав Указ Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей, що передбачає істотне спрощення процедури усиновлення дітей.

"Основним результатом реалізації цього Указу стане значне скорочення і спрощення процедури усиновлення дитини", - сказав керівник Головної служби соціально-економічного розвитку.

Як зазначив Роман Жуковський, Указ поліпшить захист прав дітей, які живуть у так званих неблагополучних сім'ях, а також дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей-сиріт. Зокрема, він звернув увагу, що Указом передбачено запровадження так званого "соціального паспорта" дитини, яка може бути усиновлена, та упорядкування і вдосконалення процедури ведення реєстру потенційних усиновлювачів.

Також сьогодні Глава держави вніс на розгляд Верховної Ради законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей.

"Прийняття й реалізація цього Закону, а також заходів, передбачених цим Указом Президента, вже у цьому році значно поліпшать стан справ з охороною дитинства і захистом прав дітей", - наголосив керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Роман Жуковський.