За три дні до тестування Партія Регіонів виступила проти зовнішнього оцінювання

За три дні до тестування Партія Регіонів виступила проти зовнішнього оцінювання

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про скасування зовнішнього тестування. Ініціатором цього виступила Партія Регіонів. Громадські організації вже назвали цей акт "більш ніж безвідповідальною позицією парламентської сили" та звернули увагу, що раніше ПР не цікавилася реформуванням освіти.

Ініціаторами проекту постанови про скасування зовнішнього тестування випускників шкіл під час вступу до вищих навчальних закладів є народні депутати України Інна Богословська, Василь Горбаль та Дмитро Табачник, - повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

У пояснювальній записці впровадження обов’язкового зовнішнього тестування при вступі ВНЗ називається передчасним, "адже за численними заявами фахівців та спеціалістів у галузі освіти тести для зовнішнього незалежного тестування містять помилки та неточності".

На заяву Партії Регіонів вже відреагувала Громадянська мережа ОПОРА, один з організаторів кампанії громадського спостереження за зовнішнім оцінюванням. "Менш ніж за тиждень до обов’язкового загальнонаціонального тестування з української мови та літератури реєстрація подібної постанови є більш ніж безвідповідальною позицією парламентської політичної сили", - йдеться в заяві цієї організації. Координатор освітніх програм цієї організації Андрій Гевко заявив таке: " Наступні 3 тижні парламент не працюватиме у пленарному режимі через роботу депутатів у комітетах та травневі свята. Тож учні з волі народних депутатів можуть стати заручниками політичних ігор, що є неприпустимим".

Представники ОПОРИ вивчили програму Партії Регіонів, і "не знайшли жодної позиції щодо реформування галузі освіти, боротьби з корупцією тощо", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, основна сесія зовнішнього тестування розпочнеться вже за три дні – 22 квітня тестуванням з української мови та літератури.