Українські школярі реєструються для участі в незалежному зовнішньому оцінюванні

Українські школярі реєструються для участі в незалежному зовнішньому оцінюванні

Українські школярі готуються до так званого "незалежного зовнішнього оцінювання" - тестів, за результатами яких вони поступатимуть до ВНЗ. Останній термін реєстрації - 20 лютого, і поки що найбільше охочих здавати тести на Львівщині.

Найбільше бажаючих стати абітурієнтами є у Львівській, Волинській та Рівненській областях. Тут сумарно зареєструвалися понад 25 тисяч осіб, а ось приміром на Закарпатті лише близько 900. Таку активність на Львівщині директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук пояснює тим, що область вже має досвід зовнішнього оцінювання.

І.Лікарчук також повідомив, що перше тестування, а це історія України, відбудеться вже 22 квітня. Обов’язковим предметом є українська мова та література, втім іноземні мови абітурієнти складатимуть шляхом екзамену. Всі тестові завдання, за словами Лікарчука, не виходять за рамки шкільних програм, 20 відсотків з них складні, 20 - легкі, решта - середнього рівня знань. Вже у березні бажаючі зможуть пройти пробне тестування, щоправда за 30 гривень.