В столиці у 2008 році запровадять систему патронатного виховання

В столиці у 2008 році запровадять систему патронатного виховання

В столиці у 2008 році запровадять систему патронатного виховання: дітей, які лишилися без батьківського піклування, відправлятимуть не до притулків, лікарень чи центрів реабілітації, а до патронатних (професійних) сімей.

"Впровадження патронатної форми виховання дітей передбачає гідне щомісячне фінансування сім'ї в межах 1500 грн на кожну дитину, – прокоментував Денис Басс. – І це не єдина ініціатива міського голови в цій сфері. Тим більше що Указом Президента України 2008-й визначено Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Скажімо, Служба у справах неповнолітніх планує реалізувати цікавий проект, у рамках якого вивчатиметься біографія кожної конкретної дитини, збиратимуться дані про її характер, першочергові потреби, особливості характеру. Це має прискорити процес влаштування сиріт до прийомних сімей чи дитячих будинків сімейного типу, повернути їх під опіку родичів, усиновити".

Крім того, запроваджено програму "Міський центр дитини", де кияни, які бажають взяти дитину в свою сім'ю, можуть отримати професійну допомогу та консультацію (психологічну, соціально-педагогічну, юридичну). Кваліфіковані спеціалісти допоможуть потенційним батькам оцінити власні можливості щодо виховання дитини у родині: зокрема, ознайомитися з правовими та процедурними особливостями підготовки документів, отримати інформацію від фахівців про вплив генетичної та соціальної спадковості на формування та розвиток дитини.