В Одесі пройде кінофестиваль, присвячений Астрід Ліндгрен

В Одесі пройде кінофестиваль, присвячений Астрід Ліндгрен

22 листопада в одеському кінотеатрі "Маски" пройде фестиваль фільмів, присвячений 100-річчю від дня народження шведської письменниці, автора книг про Карлсона й Пеппі Довгапанчоху - Астрід Ліндгрен.

Відкриється кінопоказ стрічкою "Калле Блумквіст - детектив", знятою в 1996 році режисером Йораном Кармбаком. Одиного разу влітку хлопці з маленького шведського містечка створили дві команди - червоної й білої троянд - і розпочали гру-боротьбу за, здавалося б, не вартий уваги камінь. Але наступає момент, коли гра дітей переривається страшною знахідкою - тілом мертвої людини. І Калле Блумквіст розпочинає розслідування.

На продовження цієї стрічки той же Йоран Кармбак зняв в 1997 році картину "Калле Блумквист і Расмус". Невідомі викрали професора і його 5-річного сина. Зловмисники вимагають від вченого повідомити їм формулу одного з його винаходів. Калле Блумквист знову веде розслідування.

Третім фільмом фестивалю стане стрічка "Брати Левине серце". Ця дивна, захоплююча казка, розказана біля багаття, оповідає про братів, які боролися за любов і добро проти ненависті й зла, була знята 30 років тому Улле Хельбомом.

Завершить фестиваль кіноповість "Расмус і бродяга". Її герой, 9-річний хлопчик, живе в притулку. Як і всі діти, він мріє коли-небудь знайти батьків. Однак бездітні пари не хочуть брати простоволосого хлопця. Расмус тікає із притулку в пошуках батьків і одиного разу зустрічає бродягу Оскара.