Чи захищені наші діти від небезпечних ліків?

Чи захищені наші діти від небезпечних ліків?

За інформацією, що надійшла від Національної Мережі пацієнтів-лідерів: «Пацієнти за безпеку пацієнтів», що діє під патронатом Всесвітнього Альянсу за безпеку пацієнтів ВООЗ, склалася критична ситуації навколо надання невідкладної допомоги недоношеним новонародженим у зв’язку з застосування неякісного лікарського засобу - Сукрим (виробництва компанії ДОК- фарм (м.Симферопіль).

В Україні смерть від порушень дихання, виникає у 80% немовлят народжених до 28 тижнів вагітності. Якщо сьогодні в розвинутих країнах Європи ці крихітки, діти з вагою 800 – 900 грамів, виживають в 90% випадків!

Одна з головних причин загибелі вищезгаданих дітей – дефіцит специфічної речовини (сурфактант) в легенях, яка дозволяє малюку зробити свій перший в житті подих.

На жаль, для лікування цієї групи новонароджених, в Україні застосовується препарат Сукрим. Згідно з наданими на розгляд документами, вказаний препарат не має дійсних лікувальних властивостей, про що свідчать аналізи якості препарату. Найстрашнішим є те що він не є стерильним (виявлено тотальний ріст грибів!!!) (Держінспекція з контролю якості лікарських засобів Припис № 4218 від 24.10.07). Згідно з інструкцією застосування препарату має вводитись безпосередньо у дихальні шляхи новонародженої дитини.

Необхідно застосування невідкладних заходів щодо негайного попередження подібного „лікування” новонароджених.

З цього приводу буде проведено прес-конференцію, яка відбудеться 5 листопада 2007р. у інформаційній агенції УКРІНФОРМ, за адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16 з 12.00 - 13.00 на тему «Чи захищені наші діти від небезпечних ліків. Застосування нестерильного препарату «Сукрим» для недоношених дітей».