Міська влада занепокоєна тим, що столиці не вистачає дитячих садочків

Міська влада занепокоєна тим, що столиці не вистачає дитячих садочків

Загалом у Києві функціонує 669 дошкільних закладів, однак показник охоплення дітей дитсадками на 2004 рік становить 70%, хоча і ця цифра найвища по Україні (відповідно 49% охопленості).

Про це повідомив начальник Головного управління освіти та науки Валерій КІР’ЯН сьогодні на розширеному засіданні Колегії КМДА. Крім того, за словами КІР’ЯНА, щороку у столиці спостерігається підвищення народжуваності, тож кількість дошкільних закладів потрібно збільшувати. Щоправда, начальник ГУ вважає, що це слід робити не за рахунок будівництва нових дитсадків, а за рахунок повернення старих приміщень, які зараз орендуються різноманітними структурами. «Можливо, не треба будувати стільки нових дитячих садочків, а навести порядок у дитсадках з орендою», – сказав КІР’ЯН. Наприклад, на сьогодні 17,5% від загальної площі дошкільних установ перебувають в оренді, що рівнозначно 45 дошкільним закладам кожен на 220 місць.

Відтак Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО дав доручення ГУОН підготувати пропозиції, вивчити статистику народжуваності і зробити прогноз демографічної ситуації у столиці. «Потім ми приймемо рішення, чи будувати нові дитсадки, чи зберегти ті, чи повернути близько 100 дитсадків, які у свій час були виведені з реєстрації, як дитячі садки, закріплені за відомствами і міністерствами», – зазначив Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО.

//www.kievpress.info