Зараз 1% дітей 12-13-ти років щодня вживають алкогольні напої

Зараз 1% дітей 12-13-ти років щодня вживають алкогольні напої

За останні десять років пивних алкоголіків в Україні стало вдесятеро більше. На зростання пивного буму, на думку наркологів, вплинув міф про безпеку пива і його відносну користь. У залежність все частіше потрапляють підлітки, молодь і "білі комірці". На думку Геннадія Зільберблата, головного нарколога Київської області, останнім часом в Україні відбувся вибух пивного алкоголізму: якщо 10-15 років тому хворих з такою залежністю було один-два на сто алкоголіків, то зараз — більше десяти.

Заручниками малих градусів можна назвати від 15% до 25% мешканців мегаполісів. Причому це далеко не завжди представники "соціального дна": в рядах залежних від пива немало цілком благополучних людей. Ситуацію ускалднює і те, що багато українців вважають пиво нешкідливим напоєм. Проте різниця у вмісті алкоголю в пиві і горілці не так велика, як прийнято думати. "Одна літрова пляшка пива міцністю п'ять градусів еквівалентна 50 г чистого алкоголю, або 125 г горілки", — запевняє Костянтин Красовський, виконавчий директор Українського інформаційного центру по проблемах алкоголю і наркотиків. Пивний алкоголізм підступніший, ніж горілчаний, говорять наркологи, він розвивається непомітно, але потім відразу переходить у важку форму і дуже важко лікується.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, нормою вважається вживання не більше 0,33 л пива в день. У жінок при регулярному і істотному її перевищенні алкоголізм може розвинутися вже через півроку, але типовіший термін — два-три роки. Чоловіки мають шанс підсісти на пиво за шість років. Хворобу можуть спровокувати погана спадковість, розлади печінки і навіть струс мозку. Перша ознака звикання — відсутність блювотного рефлексу при передозуванні: значить, перший природний захист зламаний. Якщо людина, перевищуючи дозу, майже не п'яніє, не соромиться вживати спиртне в суспільних місцях, з випадковими знайомими і наодинці — це теж ознаки залежності. Поголовне захоплення продукцією пивоварів привело до того, що проблеми з алкоголем виникають вже в 14-15-річному віці. За словами Анатолія Вієвського, головного нарколога Міністерства охорони здоров'я України, сьогодні в країні 1% дітей 12-13-ти років щодня вживають алкогольні напої.

Активісти протиалкогольного руху звинувачують в цьому рекламу. І наполягають на її забороні. Виробники ж стверджують, що "корінь зла" — в убогості дозвілля більшої частини населення і відсутності соціальної культури.