Кабінет Міністрів спростив процедуру виплати допомоги при народженні дитини

Кабінет Міністрів спростив процедуру виплати допомоги при народженні дитини

Про це на прес-конференції в середу повідомив міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв, передають «Українські новини».

Папієв зазначив, що ця постанова була розроблена з метою своєчасного призначення й виплати допомоги при народженні дитини та допомоги за доглядом за нею до досягнення нею 3-річного віку особам, застрахованим і незастрахованим у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування через органи праці та соцзахисту населення.

Постанова передбачає поліпшення механізму соціального захисту таких осіб шляхом спрощення процедури надання відповідних видів державної допомоги.

Крім того, прийнята постанова істотно спростить механізм одержання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам - суб’єктам підприємницької діяльності, які не виплачують страхові внески у Фонд соціального страхування і є незастрахованими особами.

Папієв пояснив, що зараз незастрахована жінка - суб’єкт підприємницької діяльності належить до категорії непрацюючих жінок і має надавати додаткові документи для одержання права на призначення зазначеної допомоги.

Нагадаємо, що Президент Віктор Ющенко ініціює збільшення державної допомоги при народженні другої та більше дітей з 8,5 тис. грн до 15 тис. грн.

У бюджеті 2007 року виплата допомоги при народженні дитини та за доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку становить 8,5 тис. грн і здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3,4 тис. грн, інша частина - протягом 12 місяців рівними частинами.

//ua.proua.com