В Україні збільшується кількість шлюбів

В Україні збільшується кількість шлюбів

Урядники сповнені оптимізму і стверджують, що це наслідок їхньої державної політики. Ірина Косинська розлучилася два роки томУ та залишилася з двома дітьми, молодшому з яких 9 років. Каже, що могла б народити ще, але тільки за умови нового шлюбу і здатності чоловіка забезпечити родину. Сама Ірина мріє з роботи піти.

Ірина Косинська, мати двох дітей:

- Я вважаю, що жінка повинна займатися сім'єю, дітьми. А зараз тяжко, хоч і цікаво. Дев'ятирічного сина Ірини втішає, що він має старшу сестру.

Віталік:

- Если бы ее не было, мне было бы грустно, когда мама на работе, а бабушка дома.

Втім, дві дитини у сім'ї зараз є майже рідкістю, більшість українських родин обмежуються однією дитиною. Чиновники покладають великі сподівання на молоді сім`ї, адже за статисткою в країні значно зросла кількість шлюбів - їх на 21 % більше, ніж торік. У Мін'юсті запевняють, що це є наслідком концептуально нової сімейної політики. Сучасні ж молодята великої турботи держави не відчувають.

Не поділяють оптимізму чиновників соціологи. На їхню думку, збільшення шлюбів та бебі-бум останніх років - закономірний демографічний процес.

Ірина Прибиткова, Інститут соціологій НАН України

: - Зараз входять у репродуктивний шлюбний вік когорти дітей, дівчат перш за все, народжених у першій половині 80-х років, коли були прийняті заходи ще союзним тоді урядом по підвищенню народжуваності. Тож збільшується народжуваність і кількість жінок, які беруть шлюб. Щоб вирішити демографічну кризу в країні одноразової фінансової допомоги при народженні дитини не достатньо. З боку держави потрібна низка системних заходів.

Елла Лібанова, Інститут демографії на соціальних досліджень:

- Це мають бути допомоги і при досягненні дитиною двох, трьох років. Це має бути серйозна робота щодо забезпечення можливості поєднання жінкою своїх сімейних обов`язків та позасімейних інтересів, тому що сучасна жінка не налаштована мати багато дітей.

Екстравагантна акція "Кохаймося!", що мала вплинути на бажання молодих українців заводити дітей, завершИлася. Втім, сподіватися на те, що в країні незабаром різко збільшиться кількість немовлят, не варто.

//5tv.com.ua