Столичні школи ще не готові бути фінансово самостійними

Столичні школи ще не готові бути фінансово самостійними

Принаймні доти, доки діє закон про держзакупівлі у новій редакції. Так відреагували економічні експерти на ідею запровадити у двадцяти відсотках столичних шкіл особисті банківські рахунки.

Нагадаємо, з такою ініціативою виступило головне освітянське відомство. Зі слів чиновників, експеримент стартує з першого вересня і стосуватиметься передусім престижних шкіл. Хоча обмежень не буде і для звичайних середньоосвітніх закладів, що забажають фінансової незалежності. Проте експерти таке ноу- хау вважають підступним. Адже школи напрямУ виводять на Тендерну палату України. А там їм диктуватимуть суворі вимоги до закупівлі шкільного інвентарю. І звичайні школи це навряд чи потягнуть. На думку фахівців, нова ідея може загрожувати їм фінансовою кризою.

Віталій Журавський: "Тепер всі перевіряючі структури будуть в школі. Чи захоче це кожен директор- я не знаю. Мені здається, школи повинні бути фінансово самостійними. Треба запроваджувати додаткового бухгалтера, заступника директора з фінансових справ".

Керівник громадського проекту "Стратегія державних закупівель": "Они просто переводят школы на прямой контакт с существующей системой, т.е. они будут платить за раговор по телефону- 4 гривны- минута, они будут платить за тендерную документацию,за размещение ифнормации в интернете-от трехсот до двух тысяч гривень. Т.е. сегодня, сняв с себя груз ответственности, перекласть на плечи школы, которые будут в этой системе обдирать по полной программе".