20 квітня відбудеться офіційне відкриття Чернігівського центру соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці

20 квітня відбудеться офіційне відкриття Чернігівського центру соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці

Участь у офіційному відкритті центру візьмуть: С.В. ТОЛСТОУХОВА, заступник Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, М.І. ЛАВРИК, голова Чернігівської облдержадміністрації, Н.А. РОМАНОВА, голова Чернігівської облради, О.В. СОКОЛОВ, Чернігівський міський голова,Л.Ф. ЗЕЛЕНЬКО, начальник служби у справах неповнолітніх Чернігівської облдержадміністрації, М.О. СЕНЬКОВИЧ, голова Деснянської районної у місті Чернігові ради, Аллісон ЛІНЧ, керівник програм організації "Лікарі cвіту - США" (США), Таня ЕРЕНБЕРГ, керівник програм Всесвітнього дитячого фонду під патронатом королеви Швеції Сильвії (Швеція), Роман ЙОРІК, регіональний директор організації "Лікарі cвіту - США" (Росія), Анна ШАПОВАЛ, директор представництва організації "Лікарі cвіту - США" в Україні, представники державних, благодійних і громадських організацій м. Чернігова та області.

В Україні стрімко зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що сьогодні складає близько 100 000 осіб. На Чернігівщині, починаючи з 2000 р., кількість таких дітей зросла на 18,2% та, станом на 01.01.2007, становила 2 723 дитини. Більшість таких дітей та підлітків належать до категорії „соціальних сиріт”, тобто сиріт при живих батьках, які не дбають про свою дитину. У найгірших випадках, втративши житло та родину, такі діти проживають на вулиці. Оціночна кількість безпритульних дітей у Чернігівській області складає близько 300 осіб. Причинами цього явища є соціально-економічна криза, послаблення ролі сім`ї та школи в суспільстві, зловживання наркотичними засобами та алкоголем з боку батьків, шахрайства на ринку нерухомості, збільшення кількості розлучень тощо.

Для вирішення цієї проблеми в Чернігівській області створюється Центр соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці, де протягом двох років близько 250 дітей та підлітків з груп ризику зможуть отримати соціальну, первинну медичну, психологічну, юридичну та іншу допомогу. Мульти-дисциплінарна команда працівників Центру (соціальні та вуличні працівники, медик, психологи, педагоги-вихователі та координатор) виявлятиме клієнтів Центру шляхом вуличної роботи, надаватиме їм зазначені соціальні послуги, а також перенаправлятиме клієнтів до інших 40 організацій-партнерів для отримання додаткової допомоги. Центр допомагатиме дітям відновити родинні зв’язки або сформувати навички, необхідні для незалежного дорослого життя.

Створення Чернігівського Центру соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці стало можливим завдяки об’єднанню зусиль представництва організації „Лікарі світу - США” в Україні, Міністерства України у справах сім`ї, молоді і спорту, Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівської міської ради та Деснянської районної у місті Чернігові ради. Для проведення реконструкції Центру та облаштування приміщення представництвом організації „Лікарі світу - США” в Україні були залучені кошти в розмірі близько 300 тис. грн. від Всесвітнього дитячого фонду під патронатом королеви Швеції Сильвії. Відкриття Центру сприятиме створенню дванадцяти додаткових робочих місць та стане вагомим внеском в розбудову соціальної інфраструктури м. Чернігова та області.

Після завершення дворічного спільного пілотного проекту у 2009 р. обладнаний Центр перейде на утримання місцевого бюджету та стане першим в Україні прототипом державного закладу вуличної роботи з безпритульними та бездоглядними дітьми, які створюватимуться в рамках Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки (постанова КМУ від 11.05.2006 р. №623).

20 квітня 2007 року о 10.00 за адресою: м. Чернігів, 50 років СРСР, 16.