11 - 21 вересня 2005 року комісія Мінсім’їмолодьспорту перевіряє діяльність шкіл-інтернатів

11 - 21 вересня 2005 року комісія Мінсім’їмолодьспорту перевіряє діяльність шкіл-інтернатів

До відповідної робочої групи, окрім представників Мінсім’їмолодьспорту, увійшли експерти Міністерств: освіти і науки, охорони здоров’я, економіки, фінансів, юстиції, праці та соціальної політики, внутрішніх справ, а також Генеральної прокуратури.

Експерти побувають у 7 областях України (Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Вінницькій, Рівненській), а також у Криму.

Вони перевірятимуть як утримуються вихованці інтернатів, чи захищені належним чином їхні права, чи є належним медичне забезпечення та захист житлових і майнових прав дітей-сиріт.

Також, експерти з’ясовуватимуть у якому стані навчально-матеріальна база інтернатів та їхнє кадрове й фінансове забезпечення.

19 серпня 2005 року організатори табору для дітей-сиріт у с.Ворохта (Івано-Франківська область), під час відвідання табору Президентом України, передали йому листи зі скаргами від вихованців з різних інтернатів. У кількох зверненнях діти писали про жорстоке ставлення з боку вихователів, а також просили вирішити нагальні проблеми інтернатів. З’ясувати ситуацію Президент доручив Міністру у справах сім’ї, молоді та спорту Юрію ПАВЛЕНКУ. «Кожен чиновник, який не гідно поводився з дітьми, або тим більше принижував їх, буде серйозно відповідати за такі дії» - наголосив тоді Міністр.

//www.mon.gov.ua