20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини

20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини

Традиційно в Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Україна ратифікувала названу Конвенцію ще у вересні 1991 року. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

Відповідно до цього міжнародного документа реалізується державна політика, що має на меті покращення становища кожного із 9,5 млн. дитячого населення в Україні, зокрема, зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрути.

Останніми роками в Україні на державному рівні здійснено низку вагомих кроків, спрямованих як на вдосконалення законодавства, так і на практичну діяльність органів виконавчої влади різного рівня щодо закріплення і дотримання принципів і норм Конвенції ООН про права дитини.

Щодня в Україні усиновлюється 5 дітей-сиріт. Понад 64 тисячі дітей перебувають під опікою (піклуванням), понад 2 тисяч дітей-сиріт зігріто теплом і ласкою у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, яких сьогодні 737.

Реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка активно впроваджується Урядом, надасть змогу отримати власну родину ще для 30 тисяч дітей-сиріт.

Щиро дякую всім небайдужим, хто розуміє актуальність завдань і підтримує ініціативи Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, допомагає реалізувати політику спільних дій в інтересах дітей. Переконаний, що лише спільними зусиллями ми зможемо змінити дитячий світ на краще.

Особливо хочеться наголосити на вагомому внеску у спільну справу представників дитячих органів самоврядування, шкільних рад і парламентів. Залучення самих дітей до процесу відстоювання своїх прав дозволить створити в Україні по-справжньому гуманне і відповідальне суспільство.

Ми повинні діяти рішуче й ефективно, щоб подолати перешкоди і реалізувати весь потенціал України на благо дітей. Кожен з нас може внести позитивні зміни у життя хоча б однієї дитини. Час працювати разом для того, аби побудувати Україну і світ, де б дітям жилося якнайкраще в умовах миру, добробуту, любові та поваги.

Щиро Ваш!

Міністр

Юрій ПАВЛЕНКО