«Артеку» присвоєно статус «Під егідою ЮНЕСКО»

«Артеку» присвоєно статус «Під егідою ЮНЕСКО»

У м.Париж, у штаб-квартирі ЮНЕСКО, відбулася церемонія підписання Угоди між Урядом України та ЮНЕСКО про надання Міжнародному дитячому центру "Артек" статусу "під егідою ЮНЕСКО". Угоду підписали голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко та Генеральний директор ЮНЕСКО Коїчиро Мацуура.

Рішення ЮНЕСКО було прийнято з урахуванням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, якими було затверджено Декларацію та Програму дій у сфері культури миру і проголошено Міжнародне десятиріччя культури миру та ненасильства в інтересах дітей планети (2001-2010 роки), повідомили Укрінформу з МЗС України.

Новий статус "Артеку" покликаний сприяти розвиткові терпимості, вихованню та діалогу між цивілізаціями, країнами і народами, а також - формуванню молоді різних країн та регіонів світу в дусі культури миру. "Артек" став першим центром "під егідою ЮНЕСКО", діяльність якого безпосередньо пов'язана з потребами та інтересами молоді.

У ході бесіди, що відбулася перед підписанням Угоди, В.Огризко передав Гендиректору ЮНЕСКО ратифікаційну грамоту про приєднання України до Міжнародної конвенції ЮНЕСКО проти допінгу у спорті (2005 року) та поінформував про ратифікацію Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону підводної культурної спадщини.